Konya Kulu Mutlu Son Masaj Tünay

Çin’de ve Hindistan’da ilk bulgularına rastlanmış olan masaj terapileri binlerce yıldır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanmaktadır. Konya kulu mutlu son masaj Tarihte önemli yer edinmiş olan ünlü hekimlerin de bu terapilerle hastalıkların tedavisinde ve sağlığın sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesinde kullandıkları yazmış oldukları kitaplardan anlaşılmaktadır.

Bugün uygulanan modern tıbbın atası olarak kabul edilen Hipokrat, hekimlerin ovuşturma konusunda da uzman olması gerektiğini ve ovmanın yani masaj terapilerinin kas yaralanmalarına ve omuz çıkıkları dahil olmak üzere birçok çıkık sorununda kullanılmasının faydalı olduğunu belirtmiştir. Bunun yanı sıra M. Kulu mutlu son masaj S. 129 yılında doğmuş olan ve deneysel fizyolojinin atası sayılan Galenos, Gladyatörlerin başhekimliğini yapmış ve yaraların tedavisi için uygulanabilecek en etkili yöntemleri araştırmıştır. Egzersizle birlikte uygulanan terapilerin sağlığı sorunsuz bir şekilde sürdürmede en etkili yol olduğunu belirtmiştir. Konya kulu mutlu son masaj .

Ünlü Türk düşünür ve tıp adamı olan İbn-i Sina da masaj yaptırmanın çok önemli olduğunu belirtmiş ve çeşitli yararları olduğunu vurgulamıştır. Hekimlerin sadece hastalıkları iyileştirmede değil var olan sağlığın da sürdürülmesinde ciddi rol oynadığını belirtmiş olan İbn-i Sina, düzenli bir şekilde vücudu ovmanın sağlığın devamlılığı açısından oldukça önemli olduğuna değinmiştir.